Souhlasím.
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím. 
 
 
úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

Designové kanceláře zvětšují interiér a přibližují přírodu

29.03.2016  |  Petr Bayer

Tuzemské firmy se nebojí investovat do vlastního rozvoje a expandují do nových větších prostor nebo rekonstruují současná pracoviště s cílem vybudovat komfortní kanceláře, ve kterých se jejich zaměstnanci budou cítit dobře. Neváhají přitom spolupracovat s odborníky na interiérový design, kteří dokáží pozitivně ovlivnit pracovní výkon i psychické nastavení zaměstnanců prostřednictvím vhodného výběru barev, materiálů, nábytku či osvětlení. Kancelářský segment rychle dohání zameškaný vývoj a je zřejmé, že společnosti si již plně uvědomují význam, jaký má pracoviště na udržení klíčových zaměstnanců a výkonnost firmy. Informuje o tom architektonická společnost Jestico + Whiles.

„Zájem o designové kanceláře prudce narostl již v roce 2015 a vysoká poptávka přetrvává i letos. Na českém konzervativním trhu se relativně rychle prosazují novinky, které mají přínos pro pracovní život. Zařazení společenských a relaxačních zón do interiérů pracovišť patří mezi ně. Dříve podobné zóny suplovaly firemní kuchyňky, ale ty měly celou řadu limitů a nejen prostorových omezení,“ říká ředitel pražské kanceláře Jestico + Whiles Sean Clifton.

Zásadní je vytvořit vhodné prostředí pro týmovou práci, ale přitom zachovat prostor pro individuální činnost. Vzhled kanceláří se může lišit podle odvětví, v němž společnost podniká. Stále jsou obory, které si drží jistou míru konzervativnosti, jako například sektor bankovnictví či pojišťovnictví. Pravým opakem jsou odvětví, ve kterých pracují kreativci či vývojáři a je pro ně typická poměrně vysoká fluktuace. Takové společnosti v maximální míře usilují o atraktivní pracovní prostředí ve snaze udržet si talenty co nejdéle. Na jejich pracovištích nechybí třeba herna, bar, posilovna nebo školka pro děti.

Jestico + Whiles v nedávné době realizovala několik návrhů kancelářských prostor. Designeři si pohráli se světlem a použitými barvami při rekonstrukci společných prostor v administrativní části budovy Myslbek v Praze v ulici na Příkopě. Budova se skleněným průčelím v sobě spojuje nákupní galerii s moderními kancelářemi ve vyšších podlažích. Hlavní prvek navrženého interiéru tvoří elegantní plochy bíle lakovaného skla, které dostávají do prostoru více světla a jsou nadčasové. Designové osvětlení zakomponované do stěn vytváří světelné paprsky, které se v prostoru odráží a vznikají tak pozoruhodné světelné obrazce. Jde nejen o zajímavý, ale také funkční prvek, který interiér opticky zvětšuje. Dále na stěnách navrhli vertikální zahrady, které čistí a zvlhčují vzduch, absorbují hluk a navíc v zimě snižují náklady na topení a v létě na klimatizaci.

Přírodu na dosah mají zaměstnanci a klienti IBS-ROKAL v nové centrále v Černošicích u Prahy, kde díky venkovním terasám a skleněné fasádě mají výhled na Brdskou vrchovinu a také bohatý zdroj denního světla. Dominantním prvkem je palisandrové dřevo, které je prezentováno v přírodní formě s výraznou kresbou. V interiéru působí příjemně, teple, navozuje domácí atmosféru a také provoní celý prostor. Kuchyňka, toalety, sklad či bar jsou čistě bílé a korespondují s oválnými stropními reflektory. LED osvětlení je integrováno do stropních "oblaků", takže jednotlivé prvky designu během večera září a vytváří odraz na noční obloze nad Černošicemi. Kancelářský prostor je v maximální míře otevřený, umožňuje volný pohyb po podlaží a je vhodný jak pro soustředěnou práci, tak neformální konverzaci.

Nové zázemí PRK Partners a BDO Tax v administrativním komplexu Tieto Towers v Ostravě splňuje nároky na moderní design a přitom koresponduje se seriózností obou odvětví, ve kterých společnosti podnikají: právo a daně. Použité tlumené barvy spolu s přírodními materiály navozují příjemné prostředí se zachováním maximálního komfortu pracovního týmu i klientů. Jeho součástí je společný neformální prostor podporující komunikaci a spolupráci mezi členy týmů. Výrazným prvkem interiéru jsou recepční pult, který pochází z jednoho kusu plechu a je odkazem na hutní výrobu v kraji, a také elegantní černý servisní box s kuchyňkou. Dynamika prostoru a jeho přizpůsobování se aktuálním potřebám pracovníků je akcentováno použitím závěsů. Veškeré interiérové prvky jako nábytek a osvětlení byly vybrány s důrazem na vysokou užitnou hodnotu, kvalitu provedení a jsou výsledkem spolupráce s místními dodavateli.

Další články k tématu

 

Odběr newsletteru

Aktuality

21.06.2019 Soutěž Česká dopravní stavba vyhlásila vítěze, Skypaper v porotě a udělil cenu

Tituly 16. ročníku celostátní soutěže Česká dopravní stavba, technologie, inovace roku 2018 získaly Modernizace trati…

06.05.2019 Průzkum Skypaper: Růst letos čeká téměř polovina stavebních firem

Stavební firmy zvyšují svůj optimismus a růst v letošním roce očekává 46,5 procenta z nich, oproti 44,6 % v roce…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« srpen 2019 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce | GDPR | Retro Soutěž | Akce