Souhlasím.
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím. 
 
 
úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

Designové kanceláře zvětšují interiér a přibližují přírodu

29.03.2016  |  Petr Bayer

Tuzemské firmy se nebojí investovat do vlastního rozvoje a expandují do nových větších prostor nebo rekonstruují současná pracoviště s cílem vybudovat komfortní kanceláře, ve kterých se jejich zaměstnanci budou cítit dobře. Neváhají přitom spolupracovat s odborníky na interiérový design, kteří dokáží pozitivně ovlivnit pracovní výkon i psychické nastavení zaměstnanců prostřednictvím vhodného výběru barev, materiálů, nábytku či osvětlení. Kancelářský segment rychle dohání zameškaný vývoj a je zřejmé, že společnosti si již plně uvědomují význam, jaký má pracoviště na udržení klíčových zaměstnanců a výkonnost firmy. Informuje o tom architektonická společnost Jestico + Whiles.

„Zájem o designové kanceláře prudce narostl již v roce 2015 a vysoká poptávka přetrvává i letos. Na českém konzervativním trhu se relativně rychle prosazují novinky, které mají přínos pro pracovní život. Zařazení společenských a relaxačních zón do interiérů pracovišť patří mezi ně. Dříve podobné zóny suplovaly firemní kuchyňky, ale ty měly celou řadu limitů a nejen prostorových omezení,“ říká ředitel pražské kanceláře Jestico + Whiles Sean Clifton.

Zásadní je vytvořit vhodné prostředí pro týmovou práci, ale přitom zachovat prostor pro individuální činnost. Vzhled kanceláří se může lišit podle odvětví, v němž společnost podniká. Stále jsou obory, které si drží jistou míru konzervativnosti, jako například sektor bankovnictví či pojišťovnictví. Pravým opakem jsou odvětví, ve kterých pracují kreativci či vývojáři a je pro ně typická poměrně vysoká fluktuace. Takové společnosti v maximální míře usilují o atraktivní pracovní prostředí ve snaze udržet si talenty co nejdéle. Na jejich pracovištích nechybí třeba herna, bar, posilovna nebo školka pro děti.

Jestico + Whiles v nedávné době realizovala několik návrhů kancelářských prostor. Designeři si pohráli se světlem a použitými barvami při rekonstrukci společných prostor v administrativní části budovy Myslbek v Praze v ulici na Příkopě. Budova se skleněným průčelím v sobě spojuje nákupní galerii s moderními kancelářemi ve vyšších podlažích. Hlavní prvek navrženého interiéru tvoří elegantní plochy bíle lakovaného skla, které dostávají do prostoru více světla a jsou nadčasové. Designové osvětlení zakomponované do stěn vytváří světelné paprsky, které se v prostoru odráží a vznikají tak pozoruhodné světelné obrazce. Jde nejen o zajímavý, ale také funkční prvek, který interiér opticky zvětšuje. Dále na stěnách navrhli vertikální zahrady, které čistí a zvlhčují vzduch, absorbují hluk a navíc v zimě snižují náklady na topení a v létě na klimatizaci.

Přírodu na dosah mají zaměstnanci a klienti IBS-ROKAL v nové centrále v Černošicích u Prahy, kde díky venkovním terasám a skleněné fasádě mají výhled na Brdskou vrchovinu a také bohatý zdroj denního světla. Dominantním prvkem je palisandrové dřevo, které je prezentováno v přírodní formě s výraznou kresbou. V interiéru působí příjemně, teple, navozuje domácí atmosféru a také provoní celý prostor. Kuchyňka, toalety, sklad či bar jsou čistě bílé a korespondují s oválnými stropními reflektory. LED osvětlení je integrováno do stropních "oblaků", takže jednotlivé prvky designu během večera září a vytváří odraz na noční obloze nad Černošicemi. Kancelářský prostor je v maximální míře otevřený, umožňuje volný pohyb po podlaží a je vhodný jak pro soustředěnou práci, tak neformální konverzaci.

Nové zázemí PRK Partners a BDO Tax v administrativním komplexu Tieto Towers v Ostravě splňuje nároky na moderní design a přitom koresponduje se seriózností obou odvětví, ve kterých společnosti podnikají: právo a daně. Použité tlumené barvy spolu s přírodními materiály navozují příjemné prostředí se zachováním maximálního komfortu pracovního týmu i klientů. Jeho součástí je společný neformální prostor podporující komunikaci a spolupráci mezi členy týmů. Výrazným prvkem interiéru jsou recepční pult, který pochází z jednoho kusu plechu a je odkazem na hutní výrobu v kraji, a také elegantní černý servisní box s kuchyňkou. Dynamika prostoru a jeho přizpůsobování se aktuálním potřebám pracovníků je akcentováno použitím závěsů. Veškeré interiérové prvky jako nábytek a osvětlení byly vybrány s důrazem na vysokou užitnou hodnotu, kvalitu provedení a jsou výsledkem spolupráce s místními dodavateli.

Další články k tématu

 

Odběr newsletteru

Aktuality

03.10.2019 Časopis Skypaper opět hlavním mediálním partnerem konference Výškové budovy

Nové projekty a související problematika budou tématy již 16. ročníku mezinárodní konference Výškové a inteligentní…

21.06.2019 Soutěž Česká dopravní stavba vyhlásila vítěze, Skypaper v porotě a udělil cenu

Tituly 16. ročníku celostátní soutěže Česká dopravní stavba, technologie, inovace roku 2018 získaly Modernizace trati…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« říjen 2019 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce | GDPR | Retro Soutěž | Akce