Fond Českého Bydlení, který investuje do nájemního bydlení, dokončil akvizici bytového domu v Příboru na Ostravsku. Tato transakce rozšiřuje portfolio o 64 bytů s celkovou plochou přibližně 4500 m2. Hodnota akvizice se pohybuje v nižších stovkách milionů korun a zvýšila objem majetku fondu na 1,1 miliardy korun. Fond koupil nemovitost od Heimstaden Czech.
„V letošním roce se zaměřujeme na rozšiřování portfolia. Bytový dům v Příboru je po nedávných akvizicích v Berouně a Chomutově naší třetí investicí za poslední kvartál. Na trhu vidíme řadu příležitostí a věříme, že portfolio ještě posílíme. Na Ostravsku máme několik nemovitostí, proto je tato lokalita stále v našem investičním hledáčku,“ říká spoluzakladatel fondu Jakub Kořínek. „V celorepublikovém srovnání nabízí region zajímavé výnosy a trh a poptávka zde stabilně roste. Nemovitost je navíc z 99 % obsazena dlouhodobými nájemníky a plánujeme postupnou modernizaci,“ doplňuje.
V současnosti portfolio FČB čítá 21 nemovitostí v 13 lokalitách v ČR a na Slovensku. Celková pronajímatelná plocha činí 33 702 m² a zahrnuje 551 bytových a nebytových jednotek.
Na Galavečeru ve Fantově sále budovy Hlavního nádraží v Praze převzali oceněni…
Co by nejvíce pomohlo ve vaší firmě překonat současné energetické potíže?
masívnější podpora obnovitelných zdrojů (soláry, větrníky...)Petr Bayer | |
Jilemnického 2238 53002 Pardubice Česká republika | |
mobil: | +420 602 309 872 |
e-mail: | bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz |