Historická nádražní budova v Čáslavi projde rekonstrukcí za 40 mil. Kč
Více než 150 let starou nádražní budovu ve středočeské Čáslavi čeká celková rekonstrukce. Správa železnic vybrala zhotovitele prací s nejnižší nabídkou téměř 40 milionů korun. Historický objekt s typickými prvky drážní architektury získá moderní odbavovací prostory, bezbariérový přístup i cykloboxy a krytá stání pro kola. Práce potrvají do jara příštího roku.
Nádražní budova v Čáslavi se nachází nedaleko centra města. Je využívaná nejen cestujícími z rychlíků a osobních vlaků na trati z Prahy do Havlíčkova Brodu, ale i z lokálky do Žlebů a Třemošnice. Pochází z roku 1867, do dnešních dnů si uchovala typický styl drážní architektury.
Obnovou projde fasáda a střecha budovy. V přízemí vznikne moderní odbavovací hala s pokladnou a novými toaletami. V celém objektu dále dojde k rekonstrukci obchodních prostor, dopravní kanceláře, nocležen a technologických místností. Upraví se i přilehlé plochy. Na uliční straně budovy se odstraní dřevěný přístřešek, vstup bude nově bezbariérový. Ve stanici se připravuje také celková rekonstrukce kolejiště včetně nových nástupišť a podchodu. Tyto práce by měly začít za tři roky.