úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

Nejlepšími výrobci stavebnin roku 2017 firmy Lasselsberger a Xella

09.10.2018  |  Petr Bayer

Vítězi již 11. ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin jsou producent keramických obkladů Lasselsberger (v kategorii nad 300 zaměstnanců) a zástupce výrobců pórobetonu a sádrovláknitých desek Xella CZ. Tato soutěž je určena pro všechny výrobce stavebních hmot a materiálů působící na území ČR, jejichž výrobní zařízení splňují současné trendy moderní průmyslové výroby a které cílí na kvalitu vyráběných stavebnin. Vypisovateli soutěže jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví a Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Lasselsberger letos pod značkou RAKO slaví 135 let od svého založení, výrobní kapacita na výrobu keramických obkladů je 28 mil. m2, prodej za rok 2017 činil 27 mil. m2 a stěžejní výrobní závody jsou v Rakovníku na výrobu keramických obkladaček a v Chlumčanech na výrobu keramických dlaždic. Firma letos úspěšně dokončila a uvedla do provozu novou velkoformátovou linku na keramickou dlažbu v závodě Chlumčany u Přeštic. Tato investice ve výši cca 800 mil Kč je další ukázkou nástupu „Stavebního průmyslu 4.0 a digitalizace“ do výroby stavebnin v ČR.

Vítězem v kategorii firem s počtem zaměstnanců do 300 se stala firma Xella, jež u nás zastupuje značky pórobetonu YTONG a HEBEL i výrobu sádrovláknitých desek. Soutěžní porota přihlédla k tomu, že výrobky značky YTONG jsou na našem trhu velmi dobře známé a oblíbené, představují synonymum mezinárodního stylu, který je moderní a inovativní. Roční objem stavebního materiálu YTONG v ČR dosahuje téměř 1 mil. m3 a zaměstnává bezmála 300 pracovníků ve třech výrobních závodech. Díky tomu zaujímá společnost Xella CZ, s.r.o. na českém trhu s pórobetonem vedoucí pozici. Bílý pórobeton Ytong patří mezi nejčistší a hygienicky nejpříznivější stavební materiály pro použití v bytových nebo občanských stavbách. Přírodní složení je zárukou zdravotní a hygienické nezávadnosti. Tvárnice Ytong se vyrábí z čistých přírodních surovin.

Odborná porota posuzovala přihlášené závody a provozy průmyslu výroby stavebnin zejména podle následujících kritérií: dosahovaná kvalita, ekonomická úspěšnost, silná pozice na trhu, energetická náročnost výroby, zlepšování životního prostředí a řešení odpadového hospodářství, zavádění systémů řízení jakosti výroby, investiční činnost do výrobního zařízení v posledních třech letech, dosažená produktivita a zaměstnanost.

Nominace 5 firem v kategorii firem s počtem zaměstnanců do 300: Baumit, spol. s r. o. se sídlem Brandýs n. Labem; HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. se sídlem Dolní Bukovsko; Kámen a písek, spol. s r. o. se sídlem v Českém Krumlově; Technistone, a. s., se sídlem v Hradci Králové; Xella CZ, s. r. o. se sídlem Hrušovany u Brna;

Nominace 6 firem v kategorii firem s počtem zaměstnanců nad 300: DITON, spol. s.r.o. se sídlem Střítěž u Jihlavy; Lasselsberger, s. r. o. se sídlem v Plzni; P – D Refractories CZ, a. s. se sídlem Velké Opatovice; PREFA Brno a.s. se sídlem v Brně; Saint-Gobain Construction Products CZ, a. s., divize Weber se sídlem v Praze; Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. se sídlem v Českých Budějovicích.

Cenu poroty soutěže získala firma TECHNISTONE a.s. Společnost Technistone je aktivním členem A.St.A World-Wide (Světové asociace výrobců technického kamene) a pomáhá  tak stanovovat standardy pro bezpečnost výrobků a pro výrobu technického kamene. Trvalá pozornost je věnována výzkumu a vývoji nových inovovaných výrobků. Ocenění udělila odborná porota firmě za vyrovnané prodejní výsledky a narůstající export. Své výrobky firma exportuje do více jak 70 zemí rozmístěných v pěti kontinentech. Pozitivně ocenila také průběžně prováděné inovace produktů, zaujaly ji především inovované tvrzené desky. Technistone se může pyšnit i nejbělejší kuchyňskou deskou na trhu.

Cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR získala firma Wienerberger cihlář. prům. a.s. Jedná se o tradičního a zároveň největšího výrobce cihel a keramické střešní krytiny značky TONDACH. V poslední době firma vyrábí a prodává cihelné bloky POROTHERM pro vnější a vnitřní zdivo včetně broušených cihel Profi, keramobetonové překlady, keramické polomontované stropy, malty, omítky. Vedle střešní keramické krytiny zn. TONDACH rozvíjí nově i inovovaný program Wienerberger e4 dům (e4 znamenají ekonomika, energie, ekologie a emoce). Klíčové téma v uplynulém období bylo digitalizace.

Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR získala firma DITON s.r.o. Společnost DITON s. r. o. je tradičním výrobcem a dodavatelem betonových produktů venkovní architektury. Na své výrobky dávají 20 let záruky, přitom vyrábí více jak 1800 typů výrobků a mají dobře vybavenou vlastní zkušební laboratoř. Skupina organizací DITON s.r.o. – Beton Brož s.r.o., zabývající se výrobou, prodejem a dodáváním betonových výrobků si při realizací svých činností klade za prvotní cíl dosažení rovnováhy mezi životním prostředím, bezpečnosti práce pracovníků a zvyšováním spokojenosti zákazníka. Toto řadí k hlavním prioritám z pohledu současnosti i budoucnosti. Politika integrovaného manažerského systému (IMS) ve firmě zahrnuje postupy pro neustálé zlepšování systémů managementu kvality dle ČSN EN ISO 9001:2016, environmentálního managementu dle ČSN EN ISO 14001:2016 a systému managementu bezpečnosti práce dle ČSN OHSAS 18001:2008.

Další články k tématu

 

Odběr newsletteru

Aktuality

24.06.2021 Jiřičná hlavní architektkou nové čtvrti v Praze 6, věže na Žižkově nevzniknou

Světoznámá architekta Eva Jiřičná se stane hlavní architektkou nové rezidenční čtvrti Westpoint v Praze 6. Spolu s…

15.09.2020 Skypaper hlavním mediálním partnerem konference Chytrá a čistá mobilita

Dopravní trendy budoucnosti jsou hlavním tématem 7. ročníku konference Chytrá a čistá mobilita, která se uskuteční…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Jaký vývoj očekáváte ve vaší stavební firmě v roce 2021?

růst nad 5 %
 
růst do 5 %
 
stagnaci
 
pokles do 5 %
 
pokles nad 5 %
 

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« červen 2021 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce | GDPR | Akce
Souhlasím.
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.