úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

Nová Invalidovna přijde na 1,5 miliardy Kč, rezidenty budou „ošetřovat“ sochy

04.03.2019  |  Petr Bayer Aktualizováno: 05.03.2019

Připravovaná budova Nové Invalidovny, která v Praze 8 vyroste do tří let, propojí invenci umělce Davida Černého a architektů Davida Wittasska a Jiřího Řezáka. Výsledkem bude skloubení odvážné architektury s moderními technologiemi. Celkové investice dosáhnou zhruba 1,5 miliardy korun. Stavba by měla být uvedena do provozu ve druhé polovině roku 2022.

„Dům ztělesňuje ležící postavu, kterou jednotlivé sochy ošetřují. To bude odkazovat na název a původní poslání lokality Invalidovna. Projekt má již pravomocné územní rozhodnutí, v uplynulých týdnech jsme dokončili převzetí pozemku. Se zahájením stavby počítáme na jaře příštího roku,“ říká předseda představenstva společnosti Trigema Marcel Soural. Projektové a architektonické práce zajišťuje studio Qarta architektura.

Hmota budovy je rozdělena na jednotlivé opakující se modulové bloky. Každý z nich bude představovat jednu obytnou místnost. Navenek tak bude Nová Invalidovna působit dojmem, že je „pixelována“. Výrazně členitá fasáda bude zároveň prefabrikována. Bloky se budou připravovat již ve výrobním závodě a na místě stavby budou následně smontovány. Dům budou podpírat sochy, i díky tomu bude projekt pojat jako umělecké dílo. V přízemí rezidenty obslouží centrální a pět vedlejších vstupních recepcí. Budou automatizovány a vybaveny robotickou recepční. Objekt nabídne okolo 144 prémiových bytů od 1+kk po penthousy. Byty budou mít lodžie, penthousy střešní terasy. Pro parkování budou určena dvě podzemní podlaží.

Bytový dům Nová Invalidovna poskytne také výhody sdílených služeb, například pronájem elektromobilů a elektrokol. Chybět nebude ani sdílený systém parkování či prostor s hernou pro hlídání dětí. Nejmodernější technologie budou řídit vytápění, chlazení, vzduchotechniku s rekuperací vzduchu a automatické stínění oken na jižních fasádách. Zamezí se tak letnímu přehřívání objektu. Na střeše bude umístěna fotovoltaická elektrárna, která zajistí přímou přeměnu slunečního záření na elektřinu.

K energetickým úsporám přispěje rovněž využití geotermální energie. Tento obnovitelný zdroj bude do objektu dodáván prostřednictvím geotermálních vrtů a za pomoci tepelných čerpadel země. Voda tak bude přeměněna na energii tepla a chladu, která bude prostřednictvím aktivovaných betonových stropů  objektem rozváděna. Budova je navrhována v kategorii A – mimořádně úsporná.

Pro rezidenty i návštěvníky bude určený vnitroblok v přízemí s fitness centrem, masážemi nebo službami stylisty či kadeřníka. Počítá se rovněž s provozem supermarketu, drogerie, restaurace se zahrádkou, kavárny, cukrárny, prádelny a dalších služeb. „Po dlouhé době v metropoli vyroste areál, jenž na první pohled upoutá vzhledem, využitím moderních technologií i službami. Praha byla doposud přehnaně konzervativní, pokud ji porovnáme s jinými významnými evropskými městy,“ dodává Soural.     

Pozemek je ohraničen ulicemi Sokolovská, U Invalidovny, Rohanské nábřeží a Za Invalidovnou. Nový objekt bude umístěn přímo naproti čelní fasádě historické budovy národní kulturní památky Invalidovna a parku Kaizlovy sady. Severně od Nové Invalidovny na rozsáhlém území Rohanského ostrova se k výstavbě připravuje komplex administrativních a bytových budov Rohan City a směrem na východ dokončuje administrativní areál Rustonka.

Další články k tématu

 

Odběr newsletteru

Aktuality

15.09.2020 Skypaper hlavním mediálním partnerem konference Chytrá a čistá mobilita

Dopravní trendy budoucnosti jsou hlavním tématem 7. ročníku konference Chytrá a čistá mobilita, která se uskuteční…

27.02.2020 Časopis Skypaper opět v porotě ČDS a udělí cenu za celospolečenský přínos

Již 17. ročník celostátní soutěže Česká dopravní stavba (ČDS) přijímá přihlášky za zvýhodněných podmínek do 6. dubna…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Jaký vývoj očekáváte ve vaší stavební firmě v roce 2021?

růst nad 5 %
 
růst do 5 %
 
stagnaci
 
pokles do 5 %
 
pokles nad 5 %
 

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« červen 2021 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce | GDPR | Akce
Souhlasím.
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.