Praha podepsala smlouvu na vybudování nové Trojské lávky za 128, 2 milionu korun se společností SMP CZ, která vyhrála v multikriteriálním hodnocení v konkurenci osmi nabídek. Práce začnou v polovině října, nová lávka by se měla otevřít do konce příštího roku.

„Druhého října oficiálně předáme staveniště a zahájíme budování zázemí. Místo se oplotí, označí cedulemi a zhotovitel přiveze buňky pro pracovníky. Čtrnáctého října se zahájí práce na samotné stavbě. Začne se na pilířích a jejich hlubinném založení,“ přibližuje náměstek primátora Adam Scheinherr. „Provoz přívozu výstavba lávky nijak neovlivní a bude dál plnit svou funkci. Jezdí v jiné části řeky, než bude stát nová lávka,“ dodává.

Zřícenou lávku vystřídá nová ocelově vyztužená konstrukce s životností 100 let. Oproti původní nemá zevnitř korodovat a její stav bude možné kontrolovat. Je navržena tak, aby existoval snadný přístup k ocelovým lanům a bylo možné zjistit jejich stav. Nová lávka bude široká čtyři metry a bude nově sloužit pěším i cyklistům. V případě potřeby po ní přejede také vůz Integrovaného záchranného systému.

Další články k tématu