úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

Realizace obchvatu Bratislavy D4 - R7 za 1 mld. eur oficiálně zahájena

Most přes Dunaj - vizualizace AAKH
24.06.2016  |  Petr Bayer

Uzavření smluv o financování a souvisejících zajišťovacích institutů (financial close) znamená oficiální zahájení realizace projektu D4 - R7 kolem Bratislavy, který zahrnuje celkově téměř 60 kilometrů komunikace. Jedná se o jeden z největších projektů spolupráce veřejného a soukromého sektoru (PPP) v oblasti infrastruktury ve střední Evropě. Celková výše investice je téměř 1 miliarda eur. Koncem května dospělo konsorcium „Obchvat Nula”, skládající se ze společností Cintra, Macquarie Capital a PORR AG, ke commercial close.

„Tato zakázka dokazuje, že jsme se svým know-how, se svými technickými experty v oblasti infrastruktury a se svým týmem ceněným partnerem na mezinárodní scéně. Zároveň je to výsledek naší strategie rozumného růstu, jejímž cílem je expandovat s našimi špičkovými produkty a službami na vybrané trhy,“ chválí svůj tým předseda představenstva PORR AG Karl-Heinz Strauss.

Španělsko-australsko-rakouské trio, tvořené společnostmi Cintra, Macquarie Capital a PORR AG, odpovídá v rámci 30leté koncese za projektování, kompletní výstavbu, financování i za provoz a údržbu projektu. Koncesionář zadal zakázku na stavební práce společnému podniku složenému z Ferrovial Agroman a PORR Bau GmbH. Objem této stavební zakázky činí přibližně 860 milionů eur. Stavební práce mají být ukončeny na konci roku 2020. Poté vstoupí v účinnost 30letá koncese na provozování a údržbu. Finančním poradcem konsorcia je společnost Macquarie Capital. Na financování se podílí Evropská investiční banka (EIB) částkou přibližně 426 milionů eur.

Podrobnosti o projektu D4-R7

Projekt D4 - R7 zahrnuje výstavbu přibližně 27 kilometrů dlouhého úseku dálnice D4 mezi Jarovcemi a Račou a přibližně 32 kilometrů dlouhého úseku rychlostní silnice R7 mezi Prievozem a Holicemi. Nově vybudovaný úsek komunikace povede k výraznému snížení dopravního zatížení v Bratislavě. Pro tisíce lidí dojíždějících do města dennodenně ze severovýchodu, resp. z jihu, bude jejich cesta do práce rychlejší a bezpečnější.

Fakta a čísla ve zkratce

 

Typ projektu:               komunikace

Délka:                           27km úsek dálnice a 32km úsek rychlostní silnice

Výše investice:            přibližně 1 miliarda eur

Koncesionář:               Cintra Macquarie Capital a PORR AG

Zhotovitel:                   Ferrovial Agroman a PORR Bau GmbH

Ukončení výstavby:   4. čtvrtletí 2020

Předmět činnosti:        projekt, výstavba, financování, provozování a údržba (30 let)

 

Informace o společnosti Ferrovial

Ferrovial je jedním z největších poskytovatelů infrastruktury a služeb pro města po celém světě a věnuje se rozvoji dlouhodobých a trvale udržitelných řešení. Společnost má 74.000 zaměstnanců a je aktivní ve 20 zemích. Aktivity Ferrovial jsou zaměřeny na čtyři oblasti: poskytování služeb, dálnice (dceřiná společnost CINTRA), budovy a letiště.

Cintra Infraestructuras, dceřiná společnost společnosti Ferrovial, je jedním z předních soukromých developerů v oblasti dopravní infrastruktury ve světě, co se týká počtu projektů a objemu investic. S celkovou výší investic 19 600 mil. eur působí v Kanadě, Spojených státech, Austrálii a Evropě. V současné době Cintra spravuje portfolio 27 koncesí na celkem 1920 km. Tato aktiva zahrnují dálnici 407 ETR v Kanadě, dálnici North Tarrant Express v USA a Ausol ve Španělsku.

Informace o společnosti Macquarie

Skupina Macquarie Group (Macquarie) je světovým poskytovatelem bankovních, finančních, poradenských a investičních služeb a služeb v oblasti řízení fondů. Macquarie, která byla založena v roce 1969, provozuje 64 poboček v 28 zemích a zaměstnává více než 14 300 lidí. K 31. březnu 2016 dosáhla celková výše spravovaných aktiv cca 256 mld. liber. Macquarie Capital je poradenskou společností Macquarie Group pro oblast kapitálových trhů a kapitálových investic do financování podnikání. Macquarie Capital poskytuje poradenské služby v oblasti strategických fúzí (M&A) a získávání kapitálu a buduje dlouhodobé vztahy s klienty na základě investování kapitálu do jejich projektů a společností. Během posledních pěti let Macquarie poskytla po celém světě poradenské služby nebo prostředky pro PPP projekty a financování v hodnotě více než 30 mld. eur.

Informace o společnosti PORR

Společnost PORR byla založena v roce 1869 a od té doby je kótována na Vídeňské burze, takže je jednou z nejstarších na burze kótovaných rakouských společností. Dnes je PORR největší stavební společností v Rakousku a jednou z předních společností v Europě. Jako poskytovatel komplexních služeb působí tato skupina v oblasti moderního stavebního průmyslu v rámci výstavby budov, pozemního stavitelství, výstavby infrastruktury a environmentálního inženýringu: od plánování, financování a výstavby až po provozování. Ať se jedná o bytovou výstavbu nebo složité projekty infrastruktury, PORR realizuje projekty jakékoli velikosti. Z geografického hlediska PORR zaměřuje svou činnost na střední a východní Evropu a vybrané mezinárodní trhy, jako je Katar. PORR nabízí komplexní rozsah služeb na svých domovských trzích v Rakousku, Německu, Švýcarsku, Polsku a České republice. S přibližně 14 000 zaměstnanci dosáhla produkce společnosti PORR v hospodářském roce 2015 přibližně 3,5 mld. eur.

Další články k tématu

 

Odběr newsletteru

Aktuality

21.11.2019 Energetické Oskary vyhlášeny, Skypaper ocenil aktivní dům

V pražské Betlémské kapli byly slavnostně předány tituly a další ocenění v již 17. ročníku celostátní soutěže Český…

13.11.2019 Průzkum Skypaper: Stavebnictví nejvíce trápí legislativa a korupce

Firmy opět uvádějí, že stavebnímu sektoru by nejvíce prospěla kvalitnější legislativa, byť oproti loňsku došlo k…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Jaký vývoj letos očekáváte ve své stavební firmě?

růst nad 5 %
 
růst do 5 %
 
stagnaci
 
pokles do 5 %
 
pokles nad 5 %
 

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« prosinec 2019 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce | GDPR | Retro Soutěž | Akce
Souhlasím.
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.