úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

Silná poptávka, byrokracie i větší kupní síla. Důvody, proč ceny bytů porostou i v roce 2020.

Star Group
05.02.2020  |  Administrátor

Růst cen bytů v roce 2020 sice bude pozvolnější, ale nezastaví se.  A to hned z několika důvodů. Stále sílí poptávka po nemovitostech, což dokládá nejen Praha, kde se meziročně prodalo o 15 % více bytových jednotek. Dalším faktorem je také stoupající kupní síla Čechů. Ceny bude nadále šroubovat nahoru také pomalá výstavba, kterou brzdí zdlouhavé povolovací procesy. Česko se v tomto ohledu řadí na úroveň rozvojových zemí. Dalším faktorem, který se může projevit, je potenciální zpřísnění pravidel pro hypotéky.

Realitní trh by pomohla ochladit rychlá dodávka nových bytů do aktuálně hrubě nedostačující nabídky. Současná byrokratická zátěž ale brzdí plány developerů, kteří musí na územní rozhodnutí a stavební povolení čekat i několik let. Není tedy překvapivé, že jejich novoročním přáním bylo zrychlení povolovacích procesů. Platí to třeba i pro Star Group, který v říjnu po tříletém čekání mohl konečně začít s výstavbou dvou set bytových jednotek v projektu Nové Chabry v Praze 8. „V roce 2020 chceme výrazně posunout povolovací procesy našich připravovaných projektů,“ řekl Tal Grozner.

Cílů pro tento rok 2020 mají ve Star Group více. „Také si přejeme zrealizovat minimálně jednu akvizici nového projektu do našeho portfolia. A samozřejmě pokračovat v realizaci bytů a vil v Nových Chabrech,“ dodal Tal Grozner. Developeři pochopitelně vnímají značnou poptávku po bytech a dlouholetou krizi na realitním trhu. Snaží se zvýšenou stavební aktivitou a akvizicemi nových pozemků přispět k jejímu řešení. Loni bylo v Praze nejvíce aktivních developerských projektů za 10 let.

Star Group má pro tento rok vybráno více lokalit a hledá je podle jednoduchého klíče. „Zajímáme se jak o větší území, která bychom mohli komplexně rozvíjet v duchu našich realizovaných i aktuálních projektů Kejřův Park a Nové Chabry, tak o pozemky umožňující vytvořit menší projekt luxusnějšího bydlení,“ přiblížil Tal Grozner, šéf české pobočky Star Group, dva směry, kudy se izraelská developerská společnost v Česku vydává.

Star Group se vymyká tím, že ani v současnosti nerezignuje na větší výměry bytů. Jde tím proti trendu, podle IPR se v Praze prodávají stále menší bytové jednotky. „Vzhledem k rostoucím cenám dochází k optimalizaci výměry bytů tak, aby cena bytu byla pro klienty co nejatraktivnější. Tím ale dochází k tomu, že se celkové plochy bytů výrazně zmenšují. Ve Star Group se ale snažíme uspokojit i klienty, kteří si za plochu chtějí připlatit, a tak nabízíme od každé dispozice plošně úspornou variantu bytu – například 3+kk kolem 70 m2, ale i variantu komfortní, která je klidně o 20 procent větší,“ vysvětlil Tal Grozner.

Platí to i pro rozestavěné etapy F a G úspěšného projektu Nové Chabry. Jejich dokončení by se mělo v roce 2020 výrazně přiblížit. „Dá se říci, že bychom v tomto roce rádi měli bytové domy zvenku v podstatě hotové, abychom v první polovině příštího roku dodělávali pouze vnitřky,“ popsal plány Tal Grozner. Zájem o tyto byty byl obrovský, podstatná část se prodala v předprodeji a před listopadovým položením základního kamene. I to dokládá aktuální situaci na pražském rezidenčním trhu – nabízených bytů je nedostatek a po těch z kvalitních projektů se rychle zapráší.

O společnosti Star Group

Star Group Ltd. je společnost investorů se širokými odbornými znalostmi mezinárodního realitního trhu. Nové koncepty bydlení v České republice představuje společnost Star Group od roku 2003. Do dnešního dne dokončila a předala 1040 nových bytů ve čtyřech různých pražských lokalitách a více než 840 nových bytů je v současné době v různém stadiu přípravy či výstavby. Mezi aktuální projekty bydlení společnosti Star Group patří Nové Chabry.

 

Odběr newsletteru

Aktuality

14.06.2022 Skypaper opět hlavním mediálním partnerem soutěže ČDS&T, vítěz bude znám v září

Již 19. ročník celostátní soutěže Česká dopravní stavba, technologie a výrazná inovace v dopravě (ČDS&T) otevřel své…

15.09.2020 Skypaper hlavním mediálním partnerem konference Chytrá a čistá mobilita

Dopravní trendy budoucnosti jsou hlavním tématem 7. ročníku konference Chytrá a čistá mobilita, která se uskuteční…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« říjen 2022 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce | GDPR | Akce