úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

U Prahy zahájena výstavba 40 000 m2 ploch pro FM Logistic

21.07.2016  |  Eduard Železný

V průmyslovém areálu Prague D11 byla zahájena výstavba nové haly pro společnost FM Logistic. Druhá a zároveň největší budova tohoto parku bude mít rozlohu 40 000 m2, přičemž více než třetina haly je stavěna na míru pro tuto francouzskou rodinnou společnost. Zbylé prostory budou dále nabízeny na trhu, oznamuje P3.

FM Logistic patří mezi přední poskytovatele smluvní logistiky s mezinárodním působením. Jejími klienty jsou obchodní řetězce, výrobci potravin, výrobků péče o domácnost, kosmetiky, léčiv a mnoha dalších produktů. „FM Logistic touto expanzí téměř ztrojnásobuje prostory v rámci portfolia P3 v ČR,“ říká ředitel P3 pro ČR Tomáš Míček. „Společnost je naším klientem nejen v ČR, ale také v Rumunsku a Polsku. Park P3 Prague D11 se stane již šestou lokací v rámci těchto tří zemí, kde bude FM Logistic využívat naše služby,“ doplňuje ředitel P3 pro CEE Peter Bečár.

„S P3 spolupracujeme v mnoha zemích Evropy a tato hala pro nás znamená další kapitolu v růstu naší společnosti,“ uvádí obchodní ředitel FM Logistic Štěpán Ladányi. „Díky ideální lokalitě a prostoru vytvořeném na míru speciálně dle našich požadavků a přání budeme moci od ledna příštího roku obsluhovat naše zákazníky v celé ČR efektivněji. Důležitá je pro nás také možnost dalšího rozšíření tohoto skladového prostoru,“ dodává. „CBRE zmapovala na základě požadavků FM Logistic přehled vhodných lokalit východně od Prahy. Nejlépe korespondoval s instrukcemi klienta návrh pro výstavbu nové haly v parku společnosti P3 Prague D11. Zájem o moderní průmyslové nemovitosti v okolí Prahy, které je stále nejžádanější lokalitou, se stále zvyšuje,“ popisuje Lukáš Šaling z CBRE.

FM Logistic bude v nově vystavěné budově využívat plochu o rozloze 15 000 m2. Její součástí bude, kromě kanceláří, také chladící prostor se stálou teplotou, který bude společnost využívat ke skladování potravin. P3 musela kvůli tomuto prostoru použít unikátní řešení – zesílení fasádního panelu, který napomáhá šetřit náklady na vytápění. Budova má rovněž atraktivní světlou výšku 12,2 metru a díky tomu disponuje o 20 % větší kapacitou než je běžné, což pro zákazníka znamená až 25% úsporu na nájemném. Druhá část haly, která je dále k dispozici pro potenciální zájemce, nabízí možnost pronájmu malých jednotek od velikosti 2 000 m2, které jsou příležitostí k expanzi pro začínající firmy či start-upy.

Dostupné prostory se nacházejí také v budově 2, která je nyní z poloviny využívána společností Exiteria. Vzhledem ke stále stoupající poptávce v této lokalitě se P3 rozhodla na jaře letošního roku k nákupu dalších pozemků. Společnost tedy může v tomto parku nabídnout možnost výstavby jednotek na míru o velikosti 3000 m2 až 20 000 m2 pro zákazníky z oblasti logistiky, lehké výroby a dalších odvětví. Celková pronajímatelná plocha parku bude činit více než 155 000 m2, přičemž více než jedna třetina bude dokončena do konce roku 2016. P3 má tak v tuto chvíli v ČR ve výstavbě více než 90 000 m2 a také intenzivně pracuje na administrativních přípravách výstavby hal v Olomouci, Příšovicích a Mladé Boleslavi - zde již disponuje stavebním povolením pro další dvě budovy.

Velkou stavební expanzi zažívá společnost také v celé Evropě - aktuálně má rozestavěno 12 budov o celkové rozloze téměř 250 000 m2. Kromě ČR nyní staví například v Polsku, Rumunsku nebo na Slovensku. Na konci dubna společnost předala distribuční centrum pro PSA v německém P3 Niedersachsenparku, již na začátku roku koupila pozemek u Mnichova, kde vyroste nový logistický areál P3 Gottfrieding o výměře budov 55 000 m2 a také připravuje nový projekt ve Francii.

Další články k tématu

 

Odběr newsletteru

Aktuality

21.11.2019 Energetické Oskary vyhlášeny, Skypaper ocenil aktivní dům

V pražské Betlémské kapli byly slavnostně předány tituly a další ocenění v již 17. ročníku celostátní soutěže Český…

13.11.2019 Průzkum Skypaper: Stavebnictví nejvíce trápí legislativa a korupce

Firmy opět uvádějí, že stavebnímu sektoru by nejvíce prospěla kvalitnější legislativa, byť oproti loňsku došlo k…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Jaký vývoj letos očekáváte ve své stavební firmě?

růst nad 5 %
 
růst do 5 %
 
stagnaci
 
pokles do 5 %
 
pokles nad 5 %
 

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« prosinec 2019 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce | GDPR | Retro Soutěž | Akce
Souhlasím.
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.