Souhlasím.
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím. 
 
 
úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

Veletrh MIPIM představí investiční aktivity, zúčastní se Praha a Ostrava

Foto MIPIM
11.03.2016  |  Petr Bayer

Již 27. ročník renomovaného veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM se uskuteční 15. až 18. března ve francouzském Cannes. Představí se nejvýznamnější evropští a světoví investoři, developeři, banky a finanční instituce, města i regiony, realitní makléři, právníci a další profesionálové působící na trhu realit. Loni se na 17 700 m2 výstavní plochy prezentovalo 21 400 účastníků z 89 zemí. Na veletrhu ani letos nechybí Ostrava, která je tak kromě Prahy jediným českým městem, jež bude mít na MIPIM samostatnou expozici. Oznamují to pořadatelé.

MIPIM bývá vždy příležitostí zejména pro česká města a regiony, jež se chtějí představit zahraničním investorům jako atraktivní lokality pro uskutečňování investičních záměrů. Dlouholetou účastí na veletrhu již podevatenácté v řadě za sebou Ostrava potvrzuje koncepčnost aktivního přístupu k investorům, jenž přispěl k jeho vysokému ratingovému hodnocení od agentur Standard&Poor´s a Moody´s. Město představí na prestižním realitním veletrhu v Cannes svůj potenciál pro různorodé investiční záměry.

Partnery Ostravy budou ve společné expozici společnosti Arch.Design, CTP, Multi Czech Republic, P3 Logistic Parks, PRK Partners, Red Group a Veolia Energie ČR a také AFI – Sdružení pro zahraniční investice. Díky tradičním i několika novým spoluvystavujícím subjektům tak budou mít investoři možnost získat ucelený přehled o celém regionu a jeho investičních příležitostech.

Zájem o region roste poté, co byla podepsána investiční smlouva s firmou Hyundai Mobis jako nově příchozího investora do průmyslové zóny Ostrava-Mošnov, která je jedním z hlavních prezentovaných projektů Ostravy na veletrhu. Na MIPIM bude Ostrava prezentovat také novinky v projektu Vědecko-technologického parku včetně Centra excelence IT4Innovations (IT4I). Superpočítač Salomon je dle žebříčku TOP 500 oficiálně 40. nejvýkonnějším superpočítačem na světě. Dalšími prezentovanými projekty Ostravy na veletrhu budou ukázkové revitalizace rozsáhlých území (Karolina, Dolní Vítkovice a v rámci tohoto areálu přestavba bývalého Vítkovického plynojemu na multifunkční aulu Gong), volné plochy k zastavění i strategické projekty. Příkladem úspěšného projektu města Ostravy je průmyslová zóna Hrabová, do níž se podařilo přilákat řadu zahraničních investorů.

VÍCE INFORMACÍ O VELETRHU MIPIM

Stejně jako v minulých letech bude i letos MIPIM ukazatelem globálních trendů. V centru pozornosti bude letos téma bydlení. To souvisí se současným vývojem, kdy miliony obyvatel planety směřují z venkova do městských konurbací. Podle analýzy OSN do roku 2050 zdvojnásobí počet obyvatel, žijících ve městech, ze současných 3 na 6 miliard. To bude klást na velká města budoucnosti obrovské nároky, např. pokud jde o jejich schopnost reagovat na klimatické změny, strategie investování, architekturu či stavební technologie. Tomuto ústřednímu tématu bude z různých úhlů pohledu věnováno několik konferencí a řada panelových diskusí, kde budou odborníci diskutovat o bydlení a jeho regionálních specifikách (např. pronájem vs. koupě, rodinné domy vs. byty, bydlení v centrech měst vs. na jejích okrajích apod.). Problematiky bydlení se bude týkat i tradiční summit primátorů světových měst ve středu 16. března, kde o „chytrých městech“ bude diskutovat na 80 hostů. Evergreenem veletrhu budou i nadále témata související s udržitelným rozvojem, snižováním energetické náročnosti či výstavbou nízkoenergetických budov.

A v neposlední řadě inovace: letos se bude mluvit např. o dronech, které nacházejí využití i ve světě realit (filmování a fotografování pozemků pro výstavbu a její průběh, dozor na stavbě apod.). Své speciální workshopy budou mít také jednotlivé segmenty realitního trhu: kromě bydlení bude řeč i o maloobchodních a kancelářských nemovitostech, hotelích, průmyslových a logistických nemovitostech a o projektech pro zdravotní péči, které se dostávají do centra zájmu v souvislosti se stárnutím světové populace.

PRESTIŽNÍ CENY MIPIM Awards

Neodmyslitelnou součástí veletrhu bude jako každoročně udělování prestižních cen MIPIM AWARDS za nejlepší světové projekty uplynulého roku, tentokrát v 11 kategoriích: Administrativní centra, Rekonstruované objekty, Rezidenční projekty, Obchodní centra, Hotely a turistické resorty, Průmyslové a logistické nemovitosti, Nemocnice a další projekty zdravotní péče, Zelené budovy, Městské projekty regenerace, Projekty budoucnosti a Projekty budoucnosti velkého rozsahu (přesahující 100 000 m2 plochy). Po několika letech bez české účasti ve finále se letos na shortlist nejlepších projektů dostalo laserové centrum ELI (Extreme Light Infrastructure) v Dolních Břežanech, které se bude ucházet o vítězství v kategorii Průmyslové a logistické nemovitosti. Ceny MIPIM Awards budou vyhlášeny na galavečeru ve čtvrtek 17. března, jímž jako každoročně celý veletrh vyvrcholí.

Další články k tématu

 

Odběr newsletteru

Aktuality

03.10.2019 Časopis Skypaper opět hlavním mediálním partnerem konference Výškové budovy

Nové projekty a související problematika budou tématy již 16. ročníku mezinárodní konference Výškové a inteligentní…

21.06.2019 Soutěž Česká dopravní stavba vyhlásila vítěze, Skypaper v porotě a udělil cenu

Tituly 16. ročníku celostátní soutěže Česká dopravní stavba, technologie, inovace roku 2018 získaly Modernizace trati…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« říjen 2019 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce | GDPR | Retro Soutěž | Akce