úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

Zásadní rekonstrukce administrativního centra VINICE

21.01.2019  |  Administrátor Aktualizováno: 18.01.2019

Stejně jako každý člověk, tak i každý dům má svůj životní příběh.

Téměř před dvaceti lety vznikalo obchodně administrativní centrum Vinice s navazujícím obytným souborem Palouk. V té době se jednalo o jeden z největších realizovaných souborů toho typu v Praze. Projekt Vinice byl ve své době významný rozsáhlý projekt svého druhu v Praze.

Poté, co se téměř po dvou desetiletích odstěhoval dlouholetý majoritní uživatel, a poté, co objekt VINICE koupila společnost GES REAL, a.s. (www.gesreal.cz), která  se zaměřuje na poskytování komplexních služeb v oblasti komerčního developmentu, od akvizice přes realizaci až po následný prodej (tzv. „TRADE DEVELOPMENT“), bylo rozhodnuto o celkové rekonstrukci, čímž započala nová životní etapa tohoto objektu.

„Jsme rádi, že pracujeme s našimi obchodními partnery na rekonstrukci, která se snaží původní objekt přeměnit na moderní obchodně administrativní centrum ve standardu 21. století. Cílem je vytvořit příjemné pracovní prostředí obklopené zelení, které se zároveň nachází v blízkosti centra města. Při návrhu celkových úprav z hlediska technologického řešení se dbalo na dopady na životní prostřední a spotřebované množství energie potřebné pro samostatný provoz budovy.

Funkční využití budovy je převážně administrativní s doplňkovými službami v parteru budovy – supermarket Penny, pizzerie a kavárna. Suterén v rozsahu tří podzemních podlaží slouží jako technické zázemí, skladovací prostory a rozsáhlé podzemní garáže s myčkou pro osobní automobily.  Je zde ještě cca 700 m2 volné plochy k pronájmu, které lze využít například pro fitness centrum nebo wellness centrum.  Nadzemní podlaží budou využívána jako kancelářské prostory, respektive plochy připravené pro klientské vestavby nájemců. Kancelářské prostory jsou navrženy tak, aby umožňovaly flexibilní uspořádání dle potřeb jednotlivých nájemců. Díky půdorysu uspořádání budovy s vnitřními atrii je možné efektivní rozmístění pracovních míst s ohledem na zajištění denního osvětlení. Kvalitu pracovního prostředí zvyšují i nově koncipovaná atria se zelení. Dalším oživením interiéru je nová reprezentativní vstupní hala a výtahová lobby na jednotlivých podlažích. Při zohlednění aktuálního stavu pronájmu máme ještě k dispozici cca 3.900 m2 volné plochy. Již nyní je jasné, že se do VINICE přestěhují televize Prima, rádia Kiss, Country, Rádio 1, Beat, Spin a Signál, pizzerie a kavárna Vinice, automyčka Collection a další. Supermarket Penny je již nyní otevřen a těší se zájmu zákazníků z okolí.

V rámci rekonstrukce bude revitalizováno veřejné prostranství a parter v nejbližším okolí budovy včetně zeleně. Nové příjemné exteriérové prostředí bude přidanou hodnotou pro lidi pracující v objektu.“ uvedl Václav Thoss, Senior Project Developer ze spol. GES REAL, a.s.

Společnost GES REAL, a.s. je součástí české finanční skupiny GES GROUP, která na trhu působí od roku 1990. Skupinu tvoří holding zastřešený nizozemskou společností GES GROUP HOLDING, B. V. GES GROUP se soustřeďuje na střednědobé a dlouhodobé investice. Své investice směřuje do tří základních segmentů trhu: PRŮMYSL / NEMOVITOSTI / MÉDIA Aktivity GES GROUP jsou zaměřeny na země střední a východní Evropy. Společnosti holdingu působí v Nizozemsku, České republice, Slovenské republice, Kypru, Rusku, Ukrajině, Polsku.

VINICE, Praha 10, Vinohradská 167

Investor: GES REAL, a.s. (projektová společnost: CARPET INVEST s.r.o.)

Architekt: CASUA, spol. s.r.o.

Stavební firma: PORR, a.s.

Projektové řízení: CONTRACTIS, s.r.o.

Pronájem: Václav Thoss, Senior Project Developer ze spol. GES REAL, a.s., thoss@gesgroup.cz, tel.: 225 391 300

 

Odběr newsletteru

Aktuality

15.09.2020 Skypaper hlavním mediálním partnerem konference Chytrá a čistá mobilita

Dopravní trendy budoucnosti jsou hlavním tématem 7. ročníku konference Chytrá a čistá mobilita, která se uskuteční…

27.02.2020 Časopis Skypaper opět v porotě ČDS a udělí cenu za celospolečenský přínos

Již 17. ročník celostátní soutěže Česká dopravní stavba (ČDS) přijímá přihlášky za zvýhodněných podmínek do 6. dubna…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Jaký vývoj očekáváte ve vaší stavební firmě v roce 2021?

růst nad 5 %
 
růst do 5 %
 
stagnaci
 
pokles do 5 %
 
pokles nad 5 %
 

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« květen 2021 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce | GDPR | Akce
Souhlasím.
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.