úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

Míček: P3 se zaměří na výstavbu na míru a dlouhodobé pronájmy hal

Do roku 2017 vstoupila společnost P3 Logistic Parks s novým majitelem, singapurským investičním fondem GIC. Klientům se tak otevírají nové možnosti pro vytvoření ještě rozsáhlejší sítě skladů napříč Evropou. „Silné zázemí GIC nám umožní další expanzi v regionu střední a východní Evropy. Můžeme se ještě více zaměřit na BTS výstavbu a nabídku dlouhodobých pronájmů našich hal,“ říká v rozhovoru pro magazín Skypaper ředitel P3 pro Českou republiku Tomáš Míček.

 

Co tedy plánujete v České republice? Rozvoj vašich areálů ve stávajících lokalitách či expanzi do dalších regionů?

V první polovině letošního roku se soustředíme na náš nejnovější park P3 Prague D11, kde máme zatím nájemce ve dvou halách. V parku chceme postavit ještě dalších osm hal a nabídnout tak klientům celkem 155 000 m2 skladovacích prostor nejvyšší kvality. Prostor pro další čtyři budovy máme rovněž v nedalekém parku P3 Prague Horní Počernice, který patří k největším a nejmodernějším parkům ve střední Evropě a jako jediný logistický areál na území Prahy je vhodný zejména pro retailové klienty.

Jak byste zhodnotil aktuální stav poptávky po logistických a průmyslových nemovitostech u nás?

Mezi našimi klienty převládá zájem o dlouhodobé pronájmy, které jsou zajímavé jak z ekonomického hlediska, tak i svou flexibilitou. Stále oblíbenější se stává také BTS výstavba na míru. Naprostá většina našich BTS projektů stavíme pro naše stávající klienty, to dokazuje fakt, že s námi mají pozitivní zkušenost a vědí, že jim nabídneme řešení na míru jejich specifickým požadavkům.

Právě jste se vrátili z významného mezinárodního veletrhu MIPIM v Cannes. Zaznamenali jste tam nějaké nové trendy v oblasti výstavby logistických nemovitostí?

Na mezinárodním veletrhu MIPIM v Cannes se nám potvrdila zkušenost s neustále se zvětšující diverzitou klientů v logistických centrech. V našich parcích totiž najdeme sklad květin, showroom s elektronikou, logistický cross dock, lehkou výrobu a registrujeme i poptávku prostor pro research & development centra.

Na vaší nedávné konferenci přišla řeč na tzv. vertikální logistiku, myslíte si, že najde větší uplatnění i u nás?

Vertikální sklady u nás zatím nejsou na pořadu dne. V ČR se více uplatní například mezaninový styl skladování, které se vertikálním skladům svým uspořádáním podobá. Vertikální sklady se staví spíše v aglomeracích v jihovýchodní Asii nebo poblíž světových dopravních uzlů, kde je nouze o pozemky pro výstavbu na zelené louce.

Logistické společnosti často mluví o tom, že největším potíže při stávající dopravní situaci ve větších městech je pro ně tzv. poslední míle. Reagujete vy - jako developeři - nějakým způsobem na tento stále obtížněji řešitelný problém?

Pokud chceme jako developer uspět u klientů z oblasti e-commerce, kteří problém „poslední míle“ řeší nejčastěji, je nesmírně důležité nabídnout jim atraktivní polohu.  Náš park P3 Prague Horní Počernice, kde jsou mezi našimi klienty například kosik.cz, Alza, nebo Datart, je atraktivní svou dostupností do centra Prahy i sousedstvím s Obchodním centrem Černý Most. Zároveň však park musí být snadno dostupný z dálniční sítě, například náš park P3 Prague D8 je populární díky umístění na samotném okraji Prahy při výjezdu na dálnici D8.

Jak tedy ve vašich očích vypadá „logistický areál budoucnosti“?

Logistický areál budoucnosti by měl zaujmout svou exkluzivní polohou. Měl by být dostupný jak z dálniční sítě, tak z centra města či většího obchodního centra a zároveň napojený na síť MHD. Developer by měl být schopný neustále reagovat na měnící se požadavky rostoucích klientů, pro sektor e-commerce to platí dvojnásob. Zároveň by park měl nabízet vlídné pracovní prostředí. Je příjemné, když si zaměstnanci v parku můžou zajít na oběd do kantýny a potom relaxovat na lavičce u rybníčka. Přesně o to se snažíme v našich klíčových parcích.

Petr Bayer

 

Odběr newsletteru

Aktuality

14.06.2022 Skypaper opět hlavním mediálním partnerem soutěže ČDS&T, vítěz bude znám v září

Již 19. ročník celostátní soutěže Česká dopravní stavba, technologie a výrazná inovace v dopravě (ČDS&T) otevřel své…

15.09.2020 Skypaper hlavním mediálním partnerem konference Chytrá a čistá mobilita

Dopravní trendy budoucnosti jsou hlavním tématem 7. ročníku konference Chytrá a čistá mobilita, která se uskuteční…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« září 2022 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce | GDPR | Akce