úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

Nové bezpečnostní kamery hlídají i v noci

Inovativní kamery se automaticky přepínají z denního na noční režim. Pro lepší funkčnost jsou vytápěny i robustně konstruovány proti vandalům.

Společnost Siemens uvádí na trh kamery řady „All-in-One“, které lze využít pro vnitřní a venkovní instalaci. Nejnovější kamery pro systémy průmyslové televize (Closed Circuit Television – CCTV) uživatelům nabízejí vysoké rozlišení a díky své všestrannosti a pokročilým funkcím pokrývají většinu bezpečnostních požadavků. V  nabídce je model pro vnitřní použití, dva univerzální modely pro vnitřní i venkovní použití zabudované ve vytápěných krytech se stupněm krytí IP66 a kopulový (tzv. fixed-dome) model se stupněm krytí IP66 v provedení odolném proti vandalismu.

Barevný den, černobílá noc

Zmíněné kamery disponují například funkcí automatického přepínání mezi provozními režimy den/noc, která je využívána za snížené intenzity osvětlení. Kamera se při poklesu intenzity osvětlení automaticky přepne z barevného módu do černobílého a stane se infra citlivou. Díky této funkci poskytuje kvalitní obraz i tam, kde by standardní kamery informace ze sledované scény nebyly schopny získat. Funkce WDR (Wide Dynamic Range – WDR), která je využívána při snímání scény s mimořádně dynamickým světelným rozsahem, umožňuje pořizovat zřetelné snímky i za nepříznivých světelných podmínek. Kamery dále mají vestavěný modul s rozhraním pro přenos videosignálu po „krouceném páru“, díky němuž je možné přenášet videosignál i po kabelech typu UTP.

Nejvýkonnější model řady „All-in-One“ je vybaven unikátním osvětlovacím systémem kombinujícím infračervené a viditelné bílé světlo, čímž je dosažena maximální provozní pružnost a použitelnost i za krajně nepříznivých světelných podmínek. Při nedostatku světla z okolních zdrojů lze v infračerveném pracovním režimu sledovat scénu osvětlenou pro lidské oko neviditelným infračerveným světlem. Použití bílého světla je pro potencionálního narušitele naopak znamením, že je sledován. Jasné osvětlení totiž již samo o sobě často vetřelce odradí od nezákonné činnosti a současně kameře poskytuje dostatek světla k pořízení barevných snímků.

Kamery Siemens řady „All-in-One“ jsou dodávány s integrovaným a seřízeným objektivem, což výrazně zkracuje dobu potřebnou na jejich instalaci. Montáž obou modelů kamer určených pro vnitřní i venkovní použití dále usnadňují držáky a sluneční clony dodávané jako standardní příslušenství. Se všemi modely řady je také dodávána jednotka dálkového ovládání, jež zajišťuje snadný a rychlý přístup ke všem nastavením kamery. Volitelná kompenzace protisvětla, redukce šumu v režimu 2D/3D a rozlišení televizního obrazu 560/600 TV-řádků zaručují, že nové kamery poskytují ostré a detailní snímky i za velmi nepříznivých světelných podmínek.

V centru pozornosti interoperabilita

Nové modely mají kvalitní objektivy typu autofokus s 22násobným zvětšením, díky němuž umožňují přiblížení z přehledového až na detailní zobrazení.  Všechny kamery také obsahují jak pokročilý systém detekce pohybu s vestavěnou funkcí rozpoznání obličeje (funkce umožňuje spolehlivě rozlišit lidi od jiných detekovaných cílů), tak i vstup pro signál poplachu. V případě, že je alarmový vstup aktivován, kamera automaticky „zazumuje“ na jednu z deseti přednastavených pozic, takže lze spolehlivě zjistit příčinu poplachu.

Čtyři nové kamery pro systémy průmyslové televize doplňují nabídku Siemens v  oblasti systémů kontroly vstupu (ACS) a elektronické zabezpečovací signalizace (EZS), a dále tak rozšiřují koncept tzv. interoperability - vzájemné provázanosti - v  minulosti samostatně fungujících zabezpečovacích systémů.

Nový monitor s vysokým rozlišením

Nový profesionální video monitor Siemens CMTC2315, vyvinutý speciálně pro systémy průmyslové televize CCTV, umožňuje zobrazit jasně a ostře videosignál z  téměř jakéhokoli zdroje. Přístroj je součástí nabídky produktů pro systémy CCTV s  rozlišením Full HD a je určen k především k použití s nejnovějšími digitálními videorekordéry kategorie HD. Velmi kvalitní zobrazení však nabízí i v kombinaci s  tradičními analogovými systémy pro snímání obrazu.

Monitor se vyznačuje úhlopříčkou o délce 23", formátem 16:9 a nativním rozlišením 1920×1080 obrazových bodů, což mu umožňuje zobrazovat v rozlišení Full HD (1080p) v maximální možné kvalitě. Displej využívá nejnovější technologii podsvětlení světelnými diodami typu LED a oproti starším monitorům s plochými displeji tak snižuje spotřebu energie až o 30 procent. Vysoký kontrastní poměr 1000:1 a mimořádně velký pozorovací úhel 160º v  horizontálním i vertikálním směru zvyšují komfort obsluhy. K všestrannosti monitoru dále přispívá funkce „Picture in Picture“, která najde uplatnění zejména v  bezpečnostních aplikacích, kde je často nutné prohlížet několik toků videosignálu současně.

K zajištění co možná nejširší kompatibility s novými i staršími systémy průmyslové televize je nový monitor vybaven jedním vstupem HDMI pro připojení ke zdrojům signálu HD, jedním vstupem DVI pro zajištění kompatibility s počítačovou technikou a dvěma analogovými „prosmyčovanými“ vstupy/výstupy s konektory BNC. K dokonalejšímu zobrazení signálů z analogových zdrojů, zobrazovaných s rozlišením televizního obrazu 600 TV řádků, jsou v monitoru použity hřebenový 3D filtr a funkce automatického zrušení prokládaného zobrazení. Monitor má také dva audio vstupy/výstupy a vestavěný reproduktor.

Nastavování video monitoru Siemens CMTC2315 dále usnadňuje dálkový ovladač s  infračerveným portem, jehož prostřednictvím lze v přehledném menu OSD (On-Screen Display) nastavit provozní parametry. Menu OSD je k dispozici v sedmi jazykových verzích. Kromě toho jsou na monitoru umístěna ovládací tlačítka, která lze chránit heslem, a zamezit tak jejich neoprávněnému použití.

Bezpečí i zábava

Řadu aplikací pro „chytré“ budovy nabízí i systém iNELS, jehož součástí je zabezpečovací systém s vlastní klávesnicí a přenosem událostí po GSM síti.  Senzory lze zároveň využít i pro jiné funkce než zabezpečení, například podle senzoru přítomnosti  lze ovládat osvětlení  nebo podle senzoru otevření okna vypnout klimatizaci. Každou událost lze přenést do mobilního telefonu. Součástí  iNELS  je i kamerový systém se záznamem, takže je možné mít pod kontrolou příchod dětí ze školy od otevření dveří čipovou kartou, sledování pohybu až po obrázek z kamery.

Své funkce nabízí iNELS i pro starší a handicapované osoby, které využijí ovládání hlasem, bezdrátovou klíčenkou, anebo ovládání přes televizi. Systém také hlídá teplotu v určených místech, přetečení jímky, námrazu v okapech či  silný vítr a na základě těchto informací dokáže vyvolat akce vedoucí k jejich odvrácení a zároveň o nich informovat majitele.

Výrobce systému společnost ELKO EP však nyní představila také novinku v oblasti zábavy, a to přehrávač hudby a internetových rádií s názvem LARA. Miniaturní, síťový a s barevným OLED displejem se ukrývá v rozměru a designu vypínače LOGUS90 a připojuje se do sítě LAN. Přehrává stream rádia i soubory multimediálních serverů. Externí zdroje hudby, například iPhone, iPod, MP3 přehrávač nebo telefon je možné připojit do audio vstupu pomocí 3,5milimetrového jacku.

Konfigurace nastavení zařízení se provádí v jednoduchém menu vzdáleně, anebo přes vlastní webový server přehrávače. LARA je vybavena OLED barevným displejem o velikosti 1,5”, jež se ovládá se dotykem na předním panelu přístroje nebo infračerveným dálkovým ovladačem. Přehrávač LARA je zpestřením a doplněním systému inteligentní elektroinstalace iNELS s multimediální nástavbou. Připravuje se i verze pro širší využití, kterou si budou moci zakoupit i zákazníci, kteří systém iNLES doma nemají.

Již třetí generace

Společnost ELKO EP spustila v červnu v Holešově provoz nejrychlejší SMD linky v České republice na výrobu komponent pro inteligentní elektroinstalaci třetí generace. „Červen je pro nás skutečně výjimečným měsícem. Nejenže slavíme kulaté dvacáté narozeniny, ale představujeme dvě zásadní a dlouho očekávané novinky. První z nich je nový iNELS  – nejkomplexnější systém inteligentní elektroinstalace. Navíc uvádíme do provozu zbrusu novou linku, která ještě více zefektivní naši výrobu,“ říká majitel společnosti ELKO EP Jiří Konečný.

Nová linka o celkové délce 9,83 metru je sestavena ze šesti zařízení – automatického zakladače Samsung LD-100E a vykladače Samsung UL-100E, sítotiskového stroje SMP200, osazovacího automatu SM482, inspekčního dopravníku WT-200E a 15zónové pece Heller 1707 MK III, která dokáže přetavit pastu i nejnáročnějších teplotních profilů. Přetavovací pec má přitom o 40 % nižší spotřebu energie oproti předchozím typům.

„Díky nové lince zvýšíme kapacitu osazování součástek na téměř jeden milion denně. Pomocí devíti osazovacích hlav a kamer dokážeme osadit součástky, které pouhým okem téměř nejsou vidět,“ dodává ředitel ELKO EP Martin Gahura. ELKO patří mezi hlavní hráče na českém trhu s relé a modulovými elektronickými přístroji a rozvinula koncept tzv. inteligentních domů. I díky tomu má pobočky v osmi evropských zemích a stala se 2. Firmou roku 2012 v České republice. Sortiment společnosti prošel vývojem od výroby klasických elektronických modulových přístrojů, přes vývoj a realizaci bezdrátového řešení až k sofistikovanému systému inteligentní elektroinstalace včetně řízení multimédií v celém domě.

Petr Bayer

 

Odběr newsletteru

Aktuality

14.06.2022 Skypaper opět hlavním mediálním partnerem soutěže ČDS&T, vítěz bude znám v září

Již 19. ročník celostátní soutěže Česká dopravní stavba, technologie a výrazná inovace v dopravě (ČDS&T) otevřel své…

15.09.2020 Skypaper hlavním mediálním partnerem konference Chytrá a čistá mobilita

Dopravní trendy budoucnosti jsou hlavním tématem 7. ročníku konference Chytrá a čistá mobilita, která se uskuteční…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« září 2022 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce | GDPR | Akce