úvod | tisk | napište nám |
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.
 -S nadhledem ve světě stavebnictví a realit.

Nové bezpečnostní kamery hlídají i v noci

Inovativní kamery se automaticky přepínají z denního na noční režim. Pro lepší funkčnost jsou vytápěny i robustně konstruovány proti vandalům.

Společnost Siemens uvádí na trh kamery řady „All-in-One“, které lze využít pro vnitřní a venkovní instalaci. Nejnovější kamery pro systémy průmyslové televize (Closed Circuit Television – CCTV) uživatelům nabízejí vysoké rozlišení a díky své všestrannosti a pokročilým funkcím pokrývají většinu bezpečnostních požadavků. V  nabídce je model pro vnitřní použití, dva univerzální modely pro vnitřní i venkovní použití zabudované ve vytápěných krytech se stupněm krytí IP66 a kopulový (tzv. fixed-dome) model se stupněm krytí IP66 v provedení odolném proti vandalismu.

Barevný den, černobílá noc

Zmíněné kamery disponují například funkcí automatického přepínání mezi provozními režimy den/noc, která je využívána za snížené intenzity osvětlení. Kamera se při poklesu intenzity osvětlení automaticky přepne z barevného módu do černobílého a stane se infra citlivou. Díky této funkci poskytuje kvalitní obraz i tam, kde by standardní kamery informace ze sledované scény nebyly schopny získat. Funkce WDR (Wide Dynamic Range – WDR), která je využívána při snímání scény s mimořádně dynamickým světelným rozsahem, umožňuje pořizovat zřetelné snímky i za nepříznivých světelných podmínek. Kamery dále mají vestavěný modul s rozhraním pro přenos videosignálu po „krouceném páru“, díky němuž je možné přenášet videosignál i po kabelech typu UTP.

Nejvýkonnější model řady „All-in-One“ je vybaven unikátním osvětlovacím systémem kombinujícím infračervené a viditelné bílé světlo, čímž je dosažena maximální provozní pružnost a použitelnost i za krajně nepříznivých světelných podmínek. Při nedostatku světla z okolních zdrojů lze v infračerveném pracovním režimu sledovat scénu osvětlenou pro lidské oko neviditelným infračerveným světlem. Použití bílého světla je pro potencionálního narušitele naopak znamením, že je sledován. Jasné osvětlení totiž již samo o sobě často vetřelce odradí od nezákonné činnosti a současně kameře poskytuje dostatek světla k pořízení barevných snímků.

Kamery Siemens řady „All-in-One“ jsou dodávány s integrovaným a seřízeným objektivem, což výrazně zkracuje dobu potřebnou na jejich instalaci. Montáž obou modelů kamer určených pro vnitřní i venkovní použití dále usnadňují držáky a sluneční clony dodávané jako standardní příslušenství. Se všemi modely řady je také dodávána jednotka dálkového ovládání, jež zajišťuje snadný a rychlý přístup ke všem nastavením kamery. Volitelná kompenzace protisvětla, redukce šumu v režimu 2D/3D a rozlišení televizního obrazu 560/600 TV-řádků zaručují, že nové kamery poskytují ostré a detailní snímky i za velmi nepříznivých světelných podmínek.

V centru pozornosti interoperabilita

Nové modely mají kvalitní objektivy typu autofokus s 22násobným zvětšením, díky němuž umožňují přiblížení z přehledového až na detailní zobrazení.  Všechny kamery také obsahují jak pokročilý systém detekce pohybu s vestavěnou funkcí rozpoznání obličeje (funkce umožňuje spolehlivě rozlišit lidi od jiných detekovaných cílů), tak i vstup pro signál poplachu. V případě, že je alarmový vstup aktivován, kamera automaticky „zazumuje“ na jednu z deseti přednastavených pozic, takže lze spolehlivě zjistit příčinu poplachu.

Čtyři nové kamery pro systémy průmyslové televize doplňují nabídku Siemens v  oblasti systémů kontroly vstupu (ACS) a elektronické zabezpečovací signalizace (EZS), a dále tak rozšiřují koncept tzv. interoperability - vzájemné provázanosti - v  minulosti samostatně fungujících zabezpečovacích systémů.

Nový monitor s vysokým rozlišením

Nový profesionální video monitor Siemens CMTC2315, vyvinutý speciálně pro systémy průmyslové televize CCTV, umožňuje zobrazit jasně a ostře videosignál z  téměř jakéhokoli zdroje. Přístroj je součástí nabídky produktů pro systémy CCTV s  rozlišením Full HD a je určen k především k použití s nejnovějšími digitálními videorekordéry kategorie HD. Velmi kvalitní zobrazení však nabízí i v kombinaci s  tradičními analogovými systémy pro snímání obrazu.

Monitor se vyznačuje úhlopříčkou o délce 23", formátem 16:9 a nativním rozlišením 1920×1080 obrazových bodů, což mu umožňuje zobrazovat v rozlišení Full HD (1080p) v maximální možné kvalitě. Displej využívá nejnovější technologii podsvětlení světelnými diodami typu LED a oproti starším monitorům s plochými displeji tak snižuje spotřebu energie až o 30 procent. Vysoký kontrastní poměr 1000:1 a mimořádně velký pozorovací úhel 160º v  horizontálním i vertikálním směru zvyšují komfort obsluhy. K všestrannosti monitoru dále přispívá funkce „Picture in Picture“, která najde uplatnění zejména v  bezpečnostních aplikacích, kde je často nutné prohlížet několik toků videosignálu současně.

K zajištění co možná nejširší kompatibility s novými i staršími systémy průmyslové televize je nový monitor vybaven jedním vstupem HDMI pro připojení ke zdrojům signálu HD, jedním vstupem DVI pro zajištění kompatibility s počítačovou technikou a dvěma analogovými „prosmyčovanými“ vstupy/výstupy s konektory BNC. K dokonalejšímu zobrazení signálů z analogových zdrojů, zobrazovaných s rozlišením televizního obrazu 600 TV řádků, jsou v monitoru použity hřebenový 3D filtr a funkce automatického zrušení prokládaného zobrazení. Monitor má také dva audio vstupy/výstupy a vestavěný reproduktor.

Nastavování video monitoru Siemens CMTC2315 dále usnadňuje dálkový ovladač s  infračerveným portem, jehož prostřednictvím lze v přehledném menu OSD (On-Screen Display) nastavit provozní parametry. Menu OSD je k dispozici v sedmi jazykových verzích. Kromě toho jsou na monitoru umístěna ovládací tlačítka, která lze chránit heslem, a zamezit tak jejich neoprávněnému použití.

Bezpečí i zábava

Řadu aplikací pro „chytré“ budovy nabízí i systém iNELS, jehož součástí je zabezpečovací systém s vlastní klávesnicí a přenosem událostí po GSM síti.  Senzory lze zároveň využít i pro jiné funkce než zabezpečení, například podle senzoru přítomnosti  lze ovládat osvětlení  nebo podle senzoru otevření okna vypnout klimatizaci. Každou událost lze přenést do mobilního telefonu. Součástí  iNELS  je i kamerový systém se záznamem, takže je možné mít pod kontrolou příchod dětí ze školy od otevření dveří čipovou kartou, sledování pohybu až po obrázek z kamery.

Své funkce nabízí iNELS i pro starší a handicapované osoby, které využijí ovládání hlasem, bezdrátovou klíčenkou, anebo ovládání přes televizi. Systém také hlídá teplotu v určených místech, přetečení jímky, námrazu v okapech či  silný vítr a na základě těchto informací dokáže vyvolat akce vedoucí k jejich odvrácení a zároveň o nich informovat majitele.

Výrobce systému společnost ELKO EP však nyní představila také novinku v oblasti zábavy, a to přehrávač hudby a internetových rádií s názvem LARA. Miniaturní, síťový a s barevným OLED displejem se ukrývá v rozměru a designu vypínače LOGUS90 a připojuje se do sítě LAN. Přehrává stream rádia i soubory multimediálních serverů. Externí zdroje hudby, například iPhone, iPod, MP3 přehrávač nebo telefon je možné připojit do audio vstupu pomocí 3,5milimetrového jacku.

Konfigurace nastavení zařízení se provádí v jednoduchém menu vzdáleně, anebo přes vlastní webový server přehrávače. LARA je vybavena OLED barevným displejem o velikosti 1,5”, jež se ovládá se dotykem na předním panelu přístroje nebo infračerveným dálkovým ovladačem. Přehrávač LARA je zpestřením a doplněním systému inteligentní elektroinstalace iNELS s multimediální nástavbou. Připravuje se i verze pro širší využití, kterou si budou moci zakoupit i zákazníci, kteří systém iNLES doma nemají.

Již třetí generace

Společnost ELKO EP spustila v červnu v Holešově provoz nejrychlejší SMD linky v České republice na výrobu komponent pro inteligentní elektroinstalaci třetí generace. „Červen je pro nás skutečně výjimečným měsícem. Nejenže slavíme kulaté dvacáté narozeniny, ale představujeme dvě zásadní a dlouho očekávané novinky. První z nich je nový iNELS  – nejkomplexnější systém inteligentní elektroinstalace. Navíc uvádíme do provozu zbrusu novou linku, která ještě více zefektivní naši výrobu,“ říká majitel společnosti ELKO EP Jiří Konečný.

Nová linka o celkové délce 9,83 metru je sestavena ze šesti zařízení – automatického zakladače Samsung LD-100E a vykladače Samsung UL-100E, sítotiskového stroje SMP200, osazovacího automatu SM482, inspekčního dopravníku WT-200E a 15zónové pece Heller 1707 MK III, která dokáže přetavit pastu i nejnáročnějších teplotních profilů. Přetavovací pec má přitom o 40 % nižší spotřebu energie oproti předchozím typům.

„Díky nové lince zvýšíme kapacitu osazování součástek na téměř jeden milion denně. Pomocí devíti osazovacích hlav a kamer dokážeme osadit součástky, které pouhým okem téměř nejsou vidět,“ dodává ředitel ELKO EP Martin Gahura. ELKO patří mezi hlavní hráče na českém trhu s relé a modulovými elektronickými přístroji a rozvinula koncept tzv. inteligentních domů. I díky tomu má pobočky v osmi evropských zemích a stala se 2. Firmou roku 2012 v České republice. Sortiment společnosti prošel vývojem od výroby klasických elektronických modulových přístrojů, přes vývoj a realizaci bezdrátového řešení až k sofistikovanému systému inteligentní elektroinstalace včetně řízení multimédií v celém domě.

Petr Bayer

 

Odběr newsletteru

Aktuality

15.09.2020 Skypaper hlavním mediálním partnerem konference Chytrá a čistá mobilita

Dopravní trendy budoucnosti jsou hlavním tématem 7. ročníku konference Chytrá a čistá mobilita, která se uskuteční…

27.02.2020 Časopis Skypaper opět v porotě ČDS a udělí cenu za celospolečenský přínos

Již 17. ročník celostátní soutěže Česká dopravní stavba (ČDS) přijímá přihlášky za zvýhodněných podmínek do 6. dubna…

Archiv aktualit

Rychlé vyhledávání

Anketa

Fotogalerie

Fotogalerie

Kalendář akcí

«« květen 2022 »»
 
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Kontakt

Petr Bayer
Jilemnického 2238
53002 Pardubice
Česká republika
mobil:+420 602 309 872
e-mail:bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz
 
 
O nás | Novinky | Newsletter | Akce | Památky | Personálie | Stavba | Kontakt | Skyscrapers | Rozhovor | KARIÉRA | Fotogalerie | Názory čtenářů | Pomáháme dětem | Partnerská sekce | GDPR | Akce