Na brownfieldu v Poldi Kladno vznikne nový Business Park, který se bude skládat ze dvou hal o celkové velikosti 88 500 čtverečních metrů. Investice přinese až 2000 nových pracovních pozic. Budoucím nájemcům bude možné průmyslové prostory budované na míru předat v průběhu roku 2025.
„Ještě na začátku 90. let 20. století pracovalo v tomto, dnes ‚mrtvém‘, území přes 6000 zaměstnanců. Tyto provozy nahradíme moderním komplexem a věřím, že umožníme lokalitě Kladna navázat na úspěchy, které Poldovka měla v dobách největšího rozkvětu,“ říká generální ředitel developerské společnosti Panattoni pro ČR a Slovensko Pavel Sovička.
V minulosti zde byly umístěny objekty sloužící k výrobě, například válcovny, zařízení pro plynulé odlévání oceli, laboratoře a sklady. Na části území vedla železniční vlečka. Odstranění technologií a demolice kovových součástí hal proběhly na začátku tisíciletí. V rámci revitalizace území byly v roce 2016 – 2017 demolovány některé objekty a byly odstraněny nadzemní, popřípadě i podzemní části.
Město Kladno s investiční skupinou RSJ město uzavřelo smlouvu, na jejímž základě se RSJ zavázala k investicím v řádu milionů korun do vybudování infrastruktury, zejména pro dopravu. „Kladno dlouhodobě usiluje o probuzení brownfieldu bývalých hutí k životu. Vložené úsilí například v podobě průzkumu ekologických zátěží a územního plánování přináší ovoce. Spolupráci mezi městem a developery považujeme za nezbytný předpoklad pro vznik fungujícího města. Samozřejmou by u takto významného brownfieldu měla být i spolupráce státu, především na vyčištění starých ekologických zátěží a zbudování silničního i železničního napojení,“ uvedl radní Ondřej Rys.
Nový Panattoni Business Park Kladno se bude skládat z hal o celkových rozměrech 55 500 a 33 000 m². Obě haly budou cílit na hodnocení Excellent v rámci ekologické certifikace BREEAM New Construction. V průběhu výstavby bude dodržen plán odpadového hospodářství s cílem minimalizace staveništního odpadu uloženého na skládku. V plánu je v maximální možné míře využít a recyklovat lokální materiál, aby se co nejvíce snížil počet nákladních vozů se stavební sutí mimo areál přes městské komunikace a zároveň aby se snížila uhlíková stopa projektu. Vysoké energetické hospodárnosti projektu bude dosaženo díky využití centrálního zásobování teplem nebo tepelných čerpadel. Projekt bude usilovat o úplnou eliminaci fosilních paliv. Střešní konstrukce obou hal budou připraveny pro instalaci fotovoltaických panelů.
Lokalita hraje důležitou roli i z hlediska dopravní infrastruktury – v její blízkosti se nachází dálnice D7, D6 i D5, železniční zastávka Kladno-Švermov a také Letiště Václava Havla Praha. Příslibem do budoucnosti je i propojení Prahy, letiště a Kladna pomocí plánované rychlodráhy.
Na Galavečeru ve Fantově sále budovy Hlavního nádraží v Praze převzali oceněni soutěžící, kteří získali tituly a…
Ve čtvrtek 8. června 2023 byli na Galavečeru v Městské knihovně v Praze oceněni soutěžící, kteří získali tituly a…
Co by nejvíce pomohlo ve vaší firmě překonat současné energetické potíže?
masívnější podpora obnovitelných zdrojů (soláry, větrníky...)Petr Bayer | |
Jilemnického 2238 53002 Pardubice Česká republika | |
mobil: | +420 602 309 872 |
e-mail: | bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz |