Aktuální průzkum potvrdil, že 82 % lidí by po zažehnání krize chtělo i nadále pracovat alespoň jeden den týdně z domova. 53 % dotázaných se domnívá, že se jejich produktivita práce z domova nezměnila, a 24 % naopak uvádí její zvýšení. Avšak 23 % uvedlo, že jejich produktivita klesla. Vyplývá to z ankety Colliers z více než 3000 odpovědí z více než 25 zemí včetně ČR.
Produktivita se podle průzkumu nejvíce zvýšila ve finančních službách, profesionálních službách a technologiích. Nejvíce se snížila v právním, školském a výzkumném sektoru. 55 % dotázaných se domnívá, že je schopno provádět individuální, soustředěnou práci lépe nebo mnohem lépe z domova než v kanceláři. 76 % respondentů se stále při práci z domova cítí ve spojení se svým týmem, navzdory fyzické vzdálenosti. 58 % však věří, že jsou lépe schopni spolupracovat s kolegy v prostředí kanceláře.
“Ocitli jsme se uprostřed doposud největšího testovacího období s prací z domova v lidské historii, které bude mít významný dopad na to, jak budeme v budoucnu fungovat. Během tohoto období je nezbytné pochopit, jak lidé prožívají práci z domova. Už z průběžných výsledků je jasné, že mnoho lidí home office přivítalo a pravděpodobně bude chtít pokračovat na určité úrovni s prací z domova, i když se budou moci vrátit do svých kanceláří,” říká ředitel oddělení Workplace Advisory pro Evropu, Střední východ a Afriku v Colliers Jan Boogaard.
Počáteční průzkum „Práce z domova během nákazy COVID-19“ bude ukončen na konci dubna a poté bude zveřejněna výsledná zpráva. Jedná se o první část vícefázové studie, jejímž cílem je poskytnout náhled do práce z domova během vypuknutí pandemie, a přitom identifikovat příležitosti ke zlepšení a prozkoumat dlouhodobější dopad na kancelářské prostory.
Celkem 49 % respondedntů uvedlo, že by chtělo pracovat průměrně 1-2 dny týdně na dálku, zatímco 32 % chtělo pracovat tři nebo více dní v týdnu na dálku a 19 % chtělo pracovat vzdáleně po dobu kratší než jeden den v týdnu. Třetina respondentů uvedla, že při práci z domova jsou vice rozptylováni. Jako hlavní faktor rušení byly identifikovány děti, následovaly další lidé v domácnosti a domácí zvířata. Lidé žijící sami a ti, kteří žijí v manželství nebo s partnerem, vykázali nejnižší pokles produktivity.
Jako hlavní místo pro práci z domova byla pracovna (39%), následovaná obývacím pokojem (32%), ložnicí (17%) a kuchyní (15%). Většina z těch, kteří žijí sami, se rozhodla pracovat z obývacích pokojů, ale většina lidí s dětmi pracovala z uzavřené místnosti věnované práci.
Chcete-li se zúčastnit průzkumu, přejděte na: https://bit.ly/2WFIuGs
Na Galavečeru ve Fantově sále budovy Hlavního nádraží v Praze převzali oceněni soutěžící, kteří získali tituly a…
Ve čtvrtek 8. června 2023 byli na Galavečeru v Městské knihovně v Praze oceněni soutěžící, kteří získali tituly a…
Co by nejvíce pomohlo ve vaší firmě překonat současné energetické potíže?
masívnější podpora obnovitelných zdrojů (soláry, větrníky...)Petr Bayer | |
Jilemnického 2238 53002 Pardubice Česká republika | |
mobil: | +420 602 309 872 |
e-mail: | bayer@skypaper.cz info@skypaper.cz |